Nasze Biedroneczki z utęsknieniem wypatrują oznak budzącej się do życia przyrody. Przy okazji omawiania tematyki kompleksowej „W marcu jak w garncu” dzieci poszerzały swoją wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. Poznały szklarnię- przypominając sobie jak sadziliśmy jesienią rośliny w słoiku, dowiedziały się jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin oraz omawiały kolejne etapy rozwoju roślin.

W środę10.03.2021 nasze Biedroneczki założyły własny ogródek na parapecie. Na początku wspólnej pracy oglądały i nazywały zgromadzone na stoliku sadzonki oraz nasiona, a także przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Dzieci wysiały rzeżuchę, paprykę, rzodkiewkę, posadziły cebulkę oraz różne kwiaty. Nie zapomniały również o podlaniu naszych roślin. Przedszkolaki zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli. Resztę nasion wysiejemy na grządkach w naszym ogrodzie, gdy nadejdzie prawdziwa wiosna. A tym czasem w tym samym dniu odbyły się prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym.