Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich pora roku. Choć w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza to z pewnością można zauważyć, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Nasze Biedroneczki podczas zajęć poznawały różne oznaki zbliżającej się nowej pory roku. Przygotowania do przywitania wiosny trwały już od dłuższego czasu. W całym przedszkolu zmieniły się dekoracje, w kącikach przyrody pojawił się szczypiorek i inne nowalijki a za oknem coraz częściej słychać śpiew ptaków. Dzieci z naszej grupy wykonały tradycyjny „Gaiczek” a w ramach projektu „Kreatywny przedszkolak” małe Marzanny oraz wiosenne kwiaty.

W poniedziałkowy poranek „Biedroneczki” przygotowały również samodzielnie na śniadanie przepyszny twarożek z dodatkiem nowalijek samodzielnie wyhodowanych w kąciku przyrody.

Po śniadaniu przedszkolaki wyruszyły pod pomnik naszych patronów-Karlika i Karolinki, aby obwieścić wszystkim, że nadeszła wiosna.

Pomimo starej tradycji topienia słomianej kukły dzieci dbając o środowisko zdecydowały, żeby nie niszczyć Marzanny tylko wysłać ja poczta do królestwa lodu i śniegu, gdzie króluje Pani Zima.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawia, iż za sprawa wiosennego Gaika zawita do nas oczekiwana Wiosna.

Tarsylia W