Światowy Dzień Wody obchodzony 22 marca został ustanowiony rezolucją 22 grudnia 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenia niesie ze sobą spadek jej zasobów.

W tym roku w naszym przedszkolu obchody tego dnia zorganizowaliśmy 23 marca.

Zajęcia w grupie Motylków związane z tym dniem miały na celu pogłębienie szacunku do wody zwrócenie uwagi dzieci na to jak niewiele potrzeba, aby nasze domy zamienić w miejsca przyjazne dla środowiska.

Przedszkolaki dowiedziały się także, że woda zajmuje 71% powierzchni ziemi, a tylko 2,5% stanowią wody słodkie, jednak część z nich uwięziona jest w lodowcach i śniegach.

Motylki przeprowadzając proste eksperymenty i doświadczenia poznały zjawisko ciekącego kranu, dowiedziały się jak powstaje deszcz, jak ważna jest dla naszego środowiska troska o czystość wód, w tym mórz i oceanów.

Przedszkolaki także stworzyły miniaturę morza, mały wodociąg oraz mini oczyszczalnię ścieków.

Miły upominek sprawiła wszystkim Motylkom mama Sary Klimek, zakupując dla każdego dziecka butelkę z wodą.

Tego dnia nie mogło zabraknąć także zabaw muzycznych oraz ekologicznej pracy techniczno-plastycznej.