Kwiaty w naszym otoczeniu poprawiają nastrój, wpływają korzystanie na zdrowie i nasze emocje, wywołując często na twarzach uśmiech oraz zachwyt. Mają także znaczący wpływ na nasze dobre samopoczucie i nastrój. Z całą pewnością zgodnie możemy określić je nazwą: Kwiatoumilaczy.

Dzieci grupy Motylków przygotowując się do obchodów Dnia Ziemi w kolejnych dniach tego tygodnia poznawały towarzyszące ludzkości od zarania dziejów żywioły: wodę, powietrze, ziemię i ogień, które człowiek z lepszym lub gorszym skutkiem potrafi spożytkować dla własnych potrzeb. Drzemiąca w żywiołach moc budzi w nas szacunek, podziw, a czasami przerażenie.

To od nas ludzi zależy, jak wykorzystamy tkwiącą w przyrodzie energię.

Podczas wtorkowych zajęć dzieci 5,6letnie wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie utrwaliły informacje na temat rozwoju i potrzeb kwiatów. Poznały zasady tworzenia zielnika, przygotowując z zasuszonych wcześniej roślin pierwsze strony do przedszkolnego „Zielnika roślin z terenu Gminy Gogolin”. Dzieci grupy II wykonały także mini ogródek w słoiku, mini rabatkę kwiatoumilaczy na parapecie ze zużytych puszek, w których następnie posadziły sprezentowane przez babcię Malwiny kwiatki.

W części końcowej zajęć, Motylki pod opieką nauczyciela wykonały kwiaty z plastikowych butelek, wykorzystując do ich zrobienia podgrzewacze. Praca była także okazją do rozmów na temat szkodliwości opakowań wykonanych z plastiku dla naszego środowiska.

Wtorkowe zajęcia były dla naszych dzieci inspiracją do kontynuacji i zgłębiania wiedzy związanej z ochroną przyrody.

Dziękujemy babci Malwinki za przekazanie kwiatków do wykonania naszych Kwiatoumilaczy na parapecie.