Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony corocznie 23 kwietnia od 1995roku ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę praw autorskich.

Nasze przedszkole od lat we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną organizuje w tym dniu wspólne zajęcia biblioteczne. Każdego roku mają one nieco inną formę, lecz przyświeca im ten sam cel.

W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać osobiście z pracownikami biblioteki. W zamian zorganizowaliśmy wspólne spotkanie on-line.

Dyrektor biblioteki Ewa Wiora wykorzystując różnorodne metody i możliwości technologii informatycznych świetnie poradziła sobie z nowym wyzwaniem.

Dzieci grupy Motylków z uwagą wysłuchały wierszy i opowiadań, zapoznały się z prezentacją „Etapy powstawania książki”. Z powodzeniem uczestniczyły także w zabawach ruchowych z wykorzystaniem książek.

W ostatniej części zajęć nasze przedszkolaki w obecności pracowników biblioteki oraz swojego wychowawcy zobowiązały się do częstego odwiedzania biblioteki (na razie w towarzystwie swoich rodziców) oraz poszanowania książek.

Zajęcie biblioteczne było pierwszym z kilku z zaplanowanych spotkań on-line w ramach projektu realizowanego w gr. Motylków dotyczącego technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dziękujemy dyrektor GBP w Gogolinie za świetne zorganizowanie zajęć oraz stworzenie wspaniałej atmosfery spotkania.