Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa.

Dzieci w obu grupach od wczesnej wiosny opiekowały się swoimi roślinkami posadzonymi w salach, a teraz przyszedł czas aby, zarówno te roślinki jak i nowe przesadzić lub posiać w ogrodzie na terenie naszego przedszkola. Nasi mali ogrodnicy z dużym zainteresowaniem przyglądali się zgromadzonym maleńkim nasionom, sadzonkom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy utrwaliły wiadomości na temat warunków, jakie potrzebują rośliny do życia. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczycieli dzieci wspólnie siały między innymi rzodkiewkę, marchewkę i sadziły sałatę, por, pietruszkę oraz szczypior, kalarepę. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek każdego dnia w przedszkolu. A dzieci będą miały stały dostęp do zdrowych i świeżych warzyw.

Na osobnej rabatce posadzone zostały również różne rodzaje kwiatów- które cieszą już swoim widokiem każdego. Miejmy nadzieje, że dzieci równie ochoczo będą się opiekować swoim ogródkiem.

Bardzo dziękujemy Babci naszej Malwiny z grupy starszej za sadzonki roślin oraz wszystkim Państwu za nasionka i cebulki, które wzbogaciły nasz ogródek.