Herbaty ziołowe mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, pomagają w zwalczaniu wielu dolegliwości, są także doskonałym sposobem na relaks po długim i męczącym dniu.

W środę 9 czerwca dzieci grupy Motylków uczestniczyły w warsztatach „Herbaciany zakątek”, które poprowadziła pani Maria Kipka, znana i ceniona zielarka.

Pani Maria zapoznała naszych przedszkolaków z nazwami, wyglądem ziół. Opowiedziała o ich dobroczynnym wpływie na nasz organizm. Przyniosła ze sobą mnóstwo ziół, które nasze dzieci mogły dokładnie obejrzeć, dotknąć, powąchać, a następnie pokroić i przygotować z nich mieszankę ziołową.

Na naszym przedszkolnym stole znalazły się między innymi: mięta, melisa, brzoza, malina, podbiał, skrzyp i akacja.

Motylki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadań pani Marii związanych z historią zbierania ziół w jej rodzinie, ciekawostek na temat ziół, technik ich zbierania i przygotowywania herbacianych mieszanek.

Pani Maria od lat tworzy mieszanki herbat składające się z 20 ziół, której recepturę otrzymała od swojego ojca.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci zostały obdarowane przez miłego gościa upominkiem w postaci torebki z mieszanką ziół.

Tego dnia nasze przedszkolaki miały także okazję do degustacji różnych rodzajów herbat oraz do stworzenia pracy plastycznej z wykorzystaniem woreczków herbaty.

Dzięki zorganizowanym warsztatom tego dnia w całym przedszkolu rozchodził się wspaniały i aromatyczny zapach ziół, który z całą pewnością zachęcał wszystkich do korzystania z dobrodziejstw płynących z ich picia.