„Mój ślimaku, pokaż różki, dam ci sera na pierożki” – ten popularny wśród najmłodszych wiersz Jana Brzechwy doskonale współgrał z zajęciami, które dzieci grupy Motylków na zaproszenie wychowawcy i uczniów klasy trzeciej PSP nr2 w Gogolinie odbyły 23 czerwca.

Nasze przedszkolaki w ramach realizowanego przez uczniów projektu miały możliwość dokładnego przyjrzenia się i poznania wyglądu, budowy oraz warunków życia jednego z największych ślimaków lądowych – ślimaka afrykańskiego Achatina.

Ślimak przypominający wielkością świnkę morską, posiada jajowatą, wydłużoną muszlę, która rozmiarami może osiągnąć od 10 do 20 cm.

Jaja tego mięczaka mają wygląd i wielkość jaj ptasich mogą osiągnąć do 2,5 cm. Dzięki odbytym zajęciom przedszkolaki dowiedziały się, że brzuchonog może żyć nawet do 5lat.

Każde dziecko, jeżeli miało tylko na to ochotę mogło wziąć na rękę i dokładnie się przyjrzeć wybranemu przez siebie ślimakowi. Mogliśmy także nakarmić wszystkie hodowane w klasowym akwarium ślimaki przygotowanymi wcześniej w przedszkolu owocami.

Odwiedziny w szkole były także okazją do spotkania z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr2 oraz zwiedzenia jej sal i pomieszczeń.

Dziękujemy wychowawczyni Katarzynie Kubiczek oraz uczniom klasy III za zaproszenie i przygotowanie ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli więcej okazji do wspólnych spotkań i zajęć.