15 października na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Czystych rąk”. Nasze Motylki” również przyłączyły się do akcji.

Celem obchodów Dnia było uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa. Omówiliśmy schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Przeprowadziliśmy także proste eksperymenty „Dlaczego warto myć ręce”. Dzieci wykonały również prace plastyczne dotyczące tematu.

Dzień ten dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.