„Wszystkie żabki myją łapki” taki tytuł nosiły zajęcia zorganizowane w grupie Biedronek z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk.

Celem obchodów tego dnia było uświadomienie jak ważne znaczenie w naszym życiu ma częste mycie rąk. Czynności związane z ich systematycznym myciem nabierają szczególnego znaczenia w dzisiejszych czasach związanych z pandemią koronawirusa.

Tego dnia przedszkolaki wspólnie z żabką Balbinką poznały sposoby, dzięki którym możemy uniknąć groźnych chorób przenoszonych poprzez brudne ręce.

Nasze Biedronki dowiedziały się co to są bakterie, wirusy i zarazki. Przypomniały sobie procedurę mycia rąk, którą następnie przećwiczyły w przedszkolnej łazience.

Dzieci wykonały także pracę plastyczną oraz plakat zachęcający wszystkich do regularnego mycia rąk.