Każdy człowiek do prawidłowego rozwoju potrzebuje węglowodanów, białek, tłuszczy i składników mineralnych, ale również niewielkich ilości różnorodnych substancji organicznych zwanych witaminami.

Dzieci grupy Biedronek przez cały tydzień podczas różnorodnych aktywności poznawały tajemnice związane z źródłami naszego zdrowia.

Finalnym elementem całotygodniowych działań były zorganizowane z pomocą rodziców przedszkolaków tej grupy zajęcia „EKO działania z mamą i tatą - Parada Witamin”.

Dnia 19 października dzieci przybyły do przedszkola ubrane w przepiękne, specjalnie przygotowane na tę okazję stroje. Kreatywność i pomysłowość rodziców zaskoczyła wszystkich.

Biedronki z wielką radością i dumą zaprezentowały swoje kreacje na przygotowanym w tym celu wybiegu dla modeli.

Tego dnia nasze dzieci uczestniczyły także w wielu zajęciach, których celem było zachęcenie ich do spożywania warzyw i owoców. Nasze przedszkolaki za pomocą „lunety zdrowia” rozpoznawały zdrowe produkty, uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem owoców i warzyw. Nie mogło zabraknąć tańców oraz piosenek związanych ze zdrowym odżywianiem.

Zabawy i zajęcia zakończono zdrowym poczęstunkiem, składającym się z warzyw oraz smacznych dipów przygotowanych przez panie kucharki.

Tego dnia na naszych przedszkolaków czekała jeszcze inna, miła niespodzianka, którą sprawiło nam kierownictwo Multiserwiss Sp. z o.o., przekazując dla naszych dzieci pakiet soków jabłkowych. Cieszymy się, że działania związane z promowaniem zdrowego i aktywnego stylu życia podejmowane przez nasze przedszkole zostały zauważone i docenione przez osoby nie związane z naszą palcówką.

Dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów w ramach akcji „EKO działania z mamą i tatą – Parada Witamin”. Dziękuję za poświęcony czas, energię i pracę.

Dziękuję Państwu Irenie i Franciszkowi Holeczek za podarowanie rzep oraz roślin do dekoracji przedszkola.

Dyrektor oraz cały personel naszej placówki dziękuje Multiserwis Sp.z o.o. za nieodpłatne przekazanie pakietu soków jabłkowych dla naszego przedszkola.