„Wszystko dookoła dom i przedszkole,
Fabryczne dymy, żelazna kolej,
Kwiaty na oknie i klon koło bramy,
Słoneczny uśmiech kochanej mamy,
I las co cieniem dzieci zaprasza,
Wszystko to Polska ojczyzna nasza”
Włodzimierz Domeradzki

Ten ważny dla nas wszystkich dzień obchodziły również przedszkolaki z przedszkola Karlika i Karolinki w Gogolinie. Do obchodów tak ważnego święta dzieci wraz z całym personelem przygotowywały się już na długo dni przed uroczystością. Zarówno w grupie Biedronek jak i Motylków odbywały się zajęcia edukacyjne mające na celu przybliżenie historii państwa polskiego, zapoznanie z godłem i barwami narodowymi. Dzieci uczyły się hymnu narodowego oraz innych piosenek o tematyce patriotycznej. Podczas zajęć plastycznych malowały godło, barwy narodowe, wykonały również kotyliony okolicznościowe w barwach narodowych. Z tej również okazji chcąc kształtować od najmłodszych lat poczucie przynależności regionalnej do naszej małej ojczyzny – gogolińskiej ziemi dzieci z grupy starszej przygotowały przedstawienie „Wędrówkach Karlika i Karolinki”, z którym wystąpiły w dniu uroczystości. W dniu 10.11.2021 r. na tle dekoracji w barwach biało- czerwonych uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła P. dyrektor witając dzieci ubrane w strój galowy na uroczystej akademii. Przybliżyła społeczności przedszkolnej historię święta i jego znaczenie dla wszystkich Polaków. Po przedstawionej lekcji historii dzieci z grupy starszej Motylki zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Również małe Biedroneczki przedstawiły wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Kulminacyjną częścią uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu. O godz.11:11 wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola wraz z mieszkańcami naszego pięknego kraju w powadze odśpiewali hymn narodowy - Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystości takie przypominają nam jak ważnym elementem w edukacji najmłodszych jest kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego historii, kultury i tradycji.