20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija 32 lata od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. 22 listopada wszystkie „Motylki”, przyszły ubranie na niebiesko. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

Nasze starszaki podczas zajęć poznawały Prawa Dziecka - rozmawiały na temat różnych zdarzeń, które pomogą przyczynić się do wczesnego rozpoznania przez same dzieci trudnych, zagrażających im sytuacji i odpowiedniego reagowania na nie, oraz zwracania się o pomoc do dorosłych. Wspólnie też stworzyły plakat na temat Praw Dzieci na całym świecie.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyliśmy i uświadomiliśmy dzieciom, że mają swoje prawa oraz to, że mimo, iż są mali, trzeba je szanować i kochać.