W piątek 17 grudnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy.

W dzień przedszkolnej Wigilii w całej placówce panowała radosna i podniosła atmosfera. Świąteczne dekoracje, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia.

Dzieci z grupy II ,,Motylki'' przygotowały piękne świąteczne jasełka opowiadające o historii narodzenia Jezusa. Przedszkolaki wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole.

Dzieci zajadały tradycyjną zupę grzybową, pierogi i rybkę, ale nie zabrakło również świątecznych ciasteczek i owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci przyjęły z wielką radością.

Hanka