„Opolskie z Czystym Powietrzem”, to projekt realizowany między innymi przez gminę Gogolin. Ma on na celu uświadomienie, pozytywnych stron dbania o środowisko naturalne, zwłaszcza tematów związanych z czystym powietrzem.

W dniu 20 grudnia grupę „Motylków” odwiedziła pracownica Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w pogadance na temat, czystego powietrza. „Motylki” dowiedziały się jakie źródła ciepła wytwarzają najmniejsze zanieczyszczenie środowiska i czym można palic w piecach, oraz czego spalać nie możemy. Pani Ania przyniosła również ogromną grę planszową, która dotyczyła naszego miasta i poruszanej na spotkaniu tematyki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w grze. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę, która pozwoli im utrwalić zdobytą wiedzę.

Bardzo dziękujemy pani Ani P. za ciekawie przeprowadzone zajęcia oraz wspaniałą grę, która nie tylko umili dzieciom czas w przedszkolu, ale również utrwali zdobyta wiedzę.