W naszej tradycji Święta Bożego Narodzenia to święta serdeczne i rodzinne. Ten radosny czas wszystkim nam kojarzy się z: wigilijną wieczerzą, zieloną, pachnącą choinką, domowymi wypiekami i śpiewaniem kolęd.

W naszym przedszkolu, w każdej z grup już od początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.

Przedszkolaki grupy Biedronek uczestniczyły między innymi w zajęciach kulinarnych, plastyczno- technicznych, muzycznych.

Uczyły się nakrywać do wigilijnego stołu, poznały symbole wigilijne, wykonały świąteczne stroiki, ozdoby na choinkę oraz kartkę z życzeniami. Biedronki nauczyły się także kilku kolęd. W tygodniu poprzedzającym święta dzieci grupy młodszej nagrały świąteczną niespodziankę dla swoich rodziców.

Mamy nadzieję, że występy dzieci spodobają się i sprawią, że w naszych domach zapanuje magiczna, świąteczna atmosfera.