W ramach realizacji programu Przedszkole Promujące Zdrowie dzieci z naszego przedszkola podejmują różne działania , mające na celu rozwijanie świadomości oraz pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Jednym z działań zrealizownych w grupie ,, Motylki'' był zielnik. Dzieci miały sposobność zobaczyć niektóre zioła z naszego otoczenia, poznać ich zapach, smak oraz własciwości. Przedszkolaki  wykazały się dużą odwagą biorąc do ręki pokrzywę. Dzieciaczki poznały również sposoby przygotowania potraw z ziół rosnących w naszym otoczeniu. Dowiedziały się , które kwiaty są jadalne i można z nich przygotować sałatkę oraz z których ziół można robić herbatkę np na przeziębienie albo ból brzucha. ,,Motylki'' poznały między innyni bluszczyk kurdybanek, chrzan, mięte, melisę, lubczyk, bazylię , pokrzywę, szczypiorek oraz wiele innych roślin  o cudownych właściwościach.

Zachęcajmy dzieci , aby od najmłodszych lat urozmajcały swoje posiłki korzystając z dobra, które daje nam natura w naszym najbliższym otoczeniu.