Ile kropek ma biedronka?

Czy dżdżownica śni, kiedy w ziemi śpi?

Na takie pytania dzieci grupy Biedronek odpowiedziały sobie podczas poniedziałkowych zajęć. Dzięki przeprowadzonym obserwacjom, rozmowom, obejrzanym prezentacjom multimedialnym przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji dotyczących życia biedronek i dżdżownic.

Poznały fazy rozwojowe, budowę i życie siedmiokropki oraz uświadomiły sobie jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają dżdżowinicowate - są jednym z ważniejszych czynników wpływających na przewietrzanie i nawożenie gleby.

Dzieci grupy Biedronek zachowując wszelkie środki ostrożności, obchodząc się delikatnie ze znalezionymi w przedszkolnym ogrodzie dżdżownicami założyły w kąciku przyrody ich małą hodowlę, dzięki której będą mogły z bliska, w sali obserwować życie pierścienic.

Podczas zajęć nie mogło zabraknąć informacji dotyczących owadów i ich znaczenia dla naszego ekosystemu.

Po takich zajęciach już każdy przedszkolak grupy Biedronek będzie troszczył się o motylki, pszczoły, biedronki, żuczki i inne mało atrakcyjnie wyglądające zwierzątka, zdając sobie sprawę jak są ważną rolę odgrywają one w naszym życiu.