„Tupie w trawie jakiś zwierz,
toż to drepcze mały jeż”

Dzień Jeża to doskonała okazja do uświadomienia najmłodszym jak ważną rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak można im pomóc.

Dnia 10 listopada podczas zajęć dzieci gr. Biedronek miały możliwość poszerzenia wiedzy dotyczącej życia jeży. Uzyskały między innymi odpowiedź na pytania: Ile i kiedy śpi jeż? Ile ma na grzbiecie kolców? Czy nowo narodzone jeżyki mają kolce? Co jest ulubionym przysmakiem jeża? Wszystkie odpowiedzi na zadane pytania umieszczono na specjalnie przygotowanej w tym celu mapie myśli.

Nie zbrakło także tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż’…”, wesołych zabaw przy muzyce i piosence „A w ogrodzie jeżyk śpi”.

Przedszkolaki z wielką radością uczestniczyły w zabawach matematycznych, plastycznych, ruchowych, których bohaterem był oczywiście nie kto inny jak jeż.

Po takiej dozie cennych informacji na temat życia jeża już żaden przedszkolak tej grupy nie zapyta dlaczego przy drodze umieszczony został znak „Uwaga Jeże”.