„Uczymy się miłości do przyrody
uczymy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegamy dzieci
by tego piękna nie niszczyły”

Dnia 8 listopada nasze przedszkole odwiedził leśniczy Nadleśnictwa Strzelce Opolskie - Piotr Piosek. Pan Piotr opowiedział dzieciom o swojej pracy, lesie i mieszkających w nim zwierzętach.

Zwrócił uwagę, iż człowiek odwiedzając las jest tam tylko gościem, z tej racji zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w nim zasad oraz poszanowania przyrody.

Podczas spotkania przedszkolaki miały także możliwość zadawania pytań, na które cierpliwie udzielał odpowiedzi pan leśniczy.

Tego dnia zakończona została także zapoczątkowana we wrześniu akcja „Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”.

Akcja zainicjowana przez nasze przedszkole przy współpracy z Nadleśnictwem Strzelce Opolskie – Leśnictwem Górażdże miała na celu zebranie jak największej ilości kasztanów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w okresie zimowym. Celem akcji było kształtowanie wśród dzieci odpowiedzialnych i empatycznych postaw do zwierząt oraz zapoznanie z problematyką środowiska leśnego.

Akcja spotkała się ze sporym odzewem ze strony dzieci i ich rodziców, za co serdecznie w imieniu dyrektor Katarzyny Figieli oraz całego personelu przedszkola dziękuję.