Czym zadziwić przedszkolaka? Eksperymenty i doświadczenia to jedna z wielu aktywności, które dzieci bardzo lubią.

15listopada odbyły się kolejne zajęcia z projektu edukacyjnego „Mała fabryka eksperymentów”. Cała grupa wyposażona w odpowiednie fartuchy i okulary ochronne z wielkim zainteresowaniem śledziła doświadczenia i eksperymenty. Nasze „Biedroneczki” chętne do pomocy i działania czynnie włączyły się w zajęcia., które miały na celu zachęcić je do działania, odkrywania i doświadczania. Dzieci dowiedziały się, że za pomocą składników, które często mamy we własnych domach można robić fajne rzeczy. „Biedroneczki” poznały właściwości wody i innych składników z najbliższego otoczenia. Sprawdzały co pływa w wodzie a co tonie, obserwowały balon, który sam się nadmuchał a także doświadczały czego boi się pieprz czy brokat. Dzieci w ogromnym skupieniu wpatrywały się w to, co się dzieje z niektórymi składnikami w połączeniu z innymi. Choć to proste doświadczenia, ale wzbudzały wielkie zainteresowanie!