"Nie ma dzieci – są ludzie" (J. Korczak)

20 listopada przypada dzień szczególnie bliski wszystkim dzieciom. Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka obejrzeliśmy film edukacyjny wyjaśniający naszym najmłodszym, co konkretnie kryje się pod hasłem "Prawa Dziecka". Dzieci chętnie wypowiadały się na temat bajki. Nasze Biedroneczki przypomniały sobie również, co to są obowiązki. A starsze przedszkolaki zainteresowała literatura dotycząca właśnie Praw Dziecka dostępna w naszej przedszkolnej biblioteczce. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że jednym z naszych najprzyjemniejszych praw jest prawo do zabawy, postanowiliśmy prawo to w pełni wykorzystać. Tym razem wspólnie stworzyliśmy plakat –„Szczęśliwe dzieci” – tworzenie go sprawiło dzieciom wiele radości. A potem wspólnie równie radośnie sprzątaliśmy po skończonej zabawie.