Chucha w rączki mała Krysia,
bo jej rączki zmarzły dzisiaj.
Chu, chu, cha.
Tata też rozciera ręce,
 bo mu zmarzły jeszcze więcej.
Oj ta zima zła!!!

25 stycznia w grupie Biedronek odbyły się kolejne zajęcia programu „Karolinkowe wierszyki – psotniki”, podczas których przedszkolaki poznały wierszyk - rymowankę „Oj jak zimno”.

W trakcie zajęć wykorzystano także inny poznany w ramach programu wierszyk „Młynek Babci”.

Tego dnia dzieci uczestniczyły w zabawach, podczas których mieliły młynkami artykuły spożywcze poznając ich różnorodne postacie.

Zmielony pieprz, cukier, kawę, cynamon i goździki wykorzystano do wykonania aromatycznie pachnącej pracy plastyczno-technicznej zatytułowanej „Filiżanka kawy”. Masę przygotowano z mąki, soli, oleju i zaparzonej kawy.

Zimowa aura stała się także okazją do zajęć z użyciem szalików różnej długości, szerokości i grubości oraz zabaw badawczych z wykorzystaniem śniegu. Dzięki przeprowadzonym eksperymentom Biedronki przekonały się, iż pozornie biały i skrzący się śnieg wcale nie jest taki biały i czysty, a do dobrej zabawy wcale nie potrzeba kosztownych zabawek.