Drodzy rodzice!!!

Już za parę dni rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Będzie on jednak inny, niż było to w minionych latach.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady związane z rozpoczęciem i pobytem naszych przedszkolaków w placówce, w tym szczególnym czasie, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, pracowników i rodziców.
Zasady i procedury opracowane zostały w oparciu o wytyczne GIS oraz MEN (link w załączniku).

INFORMACJE PORZĄDKOWE DLA RODZICÓW:
1. Przedszkole będzie czynne w dotychczasowych godzinach tj. 6.30 – 16.30
2. Ilość dzieci w grupach wynosi 25 (sale edukacyjne spełniają wymogi GIS dotyczące metrażu na każde dziecko)
3. Do przedszkola przyprowadzamy dzieci do godziny 8.00
4. Dzieci odbierane będą przy wejściu głównym, w przedsionku przedszkola z zachowaniem zasady: jeden rodzic z dzieckiem.
5. Wyznaczony przez dyrektora pracownik będzie rano odbierał/ popołudniu przyprowadzał dziecko do rodzica oczekującego w przedsionku przedszkola.
6. Rodzice zobowiązani są do przestrzegania zasady bezpieczeństwa dotyczącej osłony ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.
7. Uprawniony pracownik będzie dokonywał pomiaru temperatury dziecka termometrem bezdotykowym (pisemna zgoda na dokonanie pomiaru).
8. Jeżeli w trakcie oczekiwania na przyjęcie / odbiór dziecka utworzy się kolejka, należy podczas oczekiwania na zewnątrz zachować bezpieczna odległość od pozostałych rodziców tj. 2 m.
9. Do przedszkola może być przyprowadzane wyłącznie dziecko zdrowe bez żadnych objawów infekcji (katar, kaszel, temperatura).
10. Jeśli ktoś z domowników lub najbliższej rodziny, z którą dziecko ma kontakt objęty jest kwarantanna obowiązuje bezwzględny zakaz przyjęcia dziecka do przedszkola.
11. Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola żadnych zabawek ani innych przedmiotów zbędnych.
12. Spożywanie posiłków odbywać się będzie zmianowo, aby grupy nie stykały się ze sobą.
13. Dzieci w placówce przebywają bez masek i przyłbic
14. Podczas całodniowego pobytu dzieci systematycznie będą wykonywać zabiegi higieniczne – mycie rak zgodnie z instrukcja GIS.
15. Sale edukacyjne i inne pomieszczenia są systematycznie wietrzone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi GIS.
16. Pomieszczenia przedszkolne, sprzęt, meble, zabawki systematycznie poddawane sa procesowi mycia i dezynfekcji.
17. Wszystkie procedury i zasady obowiązują do odwołania.

Wszystkie wymagane dokumenty (dostępne w załącznikach - zgody, oświadczenia) należy pobrać ze strony internetowej www.pp3gogolin.pl, wypełnić, podpisać i dostarczyć rano, w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.
(zestaw wypełnionych dokumentów prosimy umieścić w koszulce foliowej na dokumenty)

Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z obowiązującą w placówce „Procedurą zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID -19” oraz innymi komunikatami dyrektora.

UWAGA WAŻNA INFORMACJA - PRZYPOMINAMY!!!
Umowa na ubezpieczenie dzieci na nowy rok szkolny 2020/2021 nie może być zawierana przez dyrektora placówki. Umowa ta może być zawierana wyłącznie przez rodziców/prawnych opiekunów. Każdy indywidualni może ubezpieczyć swoje dziecko podejmując własny wybór firmy ubezpieczeniowej.
Ubezpieczenie dziecka nie jest obowiązkowe.

Załączniki:

Dodatkowe informacje o dziecku nowoprzyjętym: Ikona DOCX 50