We wtorek 09.04 w grupie „Biedronki” królowała marchewka. W ciągu całego dnia dzieci poznały jej wygląd, smak i zapach, dowiedziały się również wielu ciekawostek na temat marchewki. Chętnie brały udział w kreatywnych zabawach z udziałem tego zdrowego warzywa. W czasie gdy nasze panie kucharki myły i obierały marchewki, dzieci wzięły aktywny udział w tworzeniu bajki o rodzinie marchewek. Przeliczały, klasyfikowały a na koniec nawet wykonywały różne ćwiczenia.

Po degustacji marchewek dzieci określały jej smak – stwierdziły że świetnie smakuje.

Tym chętniej zabrały się do pracy w tworzeniu soku. Każdy miał możliwość przyłączyć się do wspólnej pracy i każdy z ochotą podchodził i wkładał wybraną marchewkę do sokowirówki obserwując czy wylatuje z niej sok. Zrobiliśmy również sok z jabłek by dzieci miały możliwość porównania smaków. Soku było bardzo dużo ale został wypity do ostatniej kropelki i wszystkim smakował wybornie- oby tak dalej! A po południu, gdy dzieci młodsze odpoczywały, nasze starsze „Biedroneczki” wykonały też pracę plastyczną „Marchewka rośnie w ziemi”. Miejmy nadzieje, że kolejnym razem już nikt nie powie że marchewki rosną w sklepie.

Bardzo dziękuję Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w marchewki potrzebne nam do zajęć. Było ich tyle, że przez kolejne dni dzieci miały co chrupać między posiłkami.