Skąd się biorą produkty ekologiczne

Dnia 09.04.2024. odbyły się kolejne z cyklu zaplanowanych zajęć realizowanych w ramach programu Sanepid w Krapkowicach „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Zajęcia odbyły się przy współudziale pani Eli -Intendentki oraz pań Eli i Ali -kucharek. Dzieci dowiedziały się jaką rolę w naszym życiu pełni Sanepid, poznały znaczenia słów: ekologiczny produkt, ekologia, Piramida Zdrowia. Zaznajomiły się także z logo Rolnictwa Ekologicznego. Poznały także zasady układania produktów spożywczych w lodówce. Wiedza zdobyta podczas zajęć i spotkań z paniami Elą, Elą i Alą pomoże w realizacji dalszych zajęć oraz pozwoli na lepsze zrozumienie poruszanej w ramach programu tematyki.