Królowa Pszczół – to inscenizacja, którą 19 kwietnia rozpoczęliśmy kolejne zajęcia realizowane w ramach programu Sanepid „Skąd się biorą ekologiczne produkty?” - Ekologiczny miód.

Aby lepiej zrozumieć omawiany temat w piątkowych zajęciach wykorzystaliśmy publikację przekazaną przez Sanepid.

Tego dnia nasze dzieci poznały historię miodu, jego wartości odżywcze oraz dobroczynny wpływ dla naszego organizmu. Poznały także produkty powstałe z miodu i pochodnych.

Dzięki uprzejmości pana Kazimierza nasze przedszkolaki dowiedziały się jakich akcesoriów używa pszczelarz w swojej pracy, miały także możliwość dokładnego ich obejrzenia.

Motylki uczestniczyły w zabawach ruchowych, logorytmicznych i plastycznych.

W ostatniej części zajęć nie mogło zabraknąć degustacji miodu, z całą pewnością była to najsmaczniejsza część zajęć.

Dziękujemy panu Kazimierzowi - naszemu przedszkolnemu woźnemu, który z zamiłowania jest pszczelarzem za dostarczenie akcesoriów pszczelarskich do zajęć.