Karnawał to czas na bale i zabawy, ale też czas na poznanie różnych tradycji z nim związanych, szczególnie na Opolszczyźnie. Nasze najmłodsze przedszkolaki, przez cały tydzień poznawały je przez różnego rodzaju aktywności i spotkania.

31 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z P. Agnieszką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie. Dzieci wysłuchały w skupieniu bajek „Zuzia i Karnawał” a także „Martynka i teatr”, o które wzbogaciła się również nasza przedszkolna biblioteczka dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat usłyszanych bajek. Poznały w ten sposób etapy przygotowania się do balu karnawałowego, zasady zachowania się na balu oraz różnorodność strojów.

Starano się również przybliżyć dzieciom tradycje związane z „Wodzeniem Niedźwiedzia”.

Podczas kolejnych zajęć dzieci rozwijały swoją kreatywność oraz sprawność manualną.

Nasze „Biedroneczki” nie mogąc doczekać się balu bardzo chętnie przystąpiły do dekorowania swoich masek karnawałowych. A po zabawach przy muzyce wykonały kolorowe karnawałowe mandale.