Od najmłodszych lat uczymy dzieci w naszej placówce tego, że przyrodę trzeba szanować i chronić, bo jest częścią naszego życia. 10 października z okazji „Światowego Dnia Drzewa” gościliśmy na zajęciach pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie panią Agnieszkę. Była to okazja do przekazania dzieciom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami oraz ich nazwami, a także do wielu aktywności plastycznych i nie tylko…

Już od samego rana dzieci ozdabiały papierowe liście jesiennymi kolorami, by w efekcie powstało kolorowe jesienne drzewo.

Podczas zajęć z panią Bibliotekarką nasze „Biedroneczki” wysłuchały opowieści o drzewach na podstawie literatury dla dzieci, a potem odpowiadały na pytania i rozwiązywały proste zagadki. Wspólne zabawy rozwijające logiczne myślenie oraz zabawy ruchowe przyniosły wiele radości. Dzieci przypomniały sobie co zawdzięczamy drzewom, dlaczego są niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy. Nasze „Biedroneczki” tego dnia również wykonały wspaniałe prace plastyczne - jesienne drzewa. W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Kolorowy świat” maluszki poznały nowe techniki plastyczne. Swoje prace wykonywały palcami i innymi przedmiotami zamiast pędzli a także kleiły kolorowe liście na szablonach drzew –usprawniając w ten sposób swoje paluszki.

Miały też okazje przyjrzeć się z bliska różnym drzewom w ich naturalnym środowisku podczas zabaw w ogrodzie. Poznały różne struktury kory, porównywały wielkość i grubość pni a także różnorodność liści.

Miejmy nadzieje, że obchody Dnia Drzewa przyczynią się do odpowiedzialnej postawy naszych pociech wobec świata przyrody i umiejętności dbania o nią.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za kolejne wspaniałe wspólne zajęcia i poświęcony nam czas.