Rzepa jest niesamowicie odżywczym, mającym szerokie zastosowanie zdrowotne warzywem.

Ta prawdziwa bomba witaminowa stała się tematem zajęć zorganizowanych 14 października w grupie Biedronek zatytułowanych: „Rzepka” – literacko i kulinarnie.

W tym dniu przedszkolaki: poznały wygląd i smak rzepy, a dzięki zakupionej w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa publikacji wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” oraz uczestniczyły w jego inscenizacji. Nasze Biedronki dowiedziały się jak hoduje się to zdrowe i smaczne warzywo oraz jakie potrawy można przygotować z jego wykorzystaniem.

Dziękujemy Bartkowi oraz jego rodzicom Państwu Schynol za pomoc w organizacji zajęć. Dzięki Państwu nasze dzieci dowiedziały się jak smacznym warzywem jest rzepa i jak pozytywnie może wpłynąć na nasze zdrowie.