Zbliżający się Dzień Strażaka był okazją do zorganizowania kolejnych zajęć Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej. Tym razem przedszkolaki grupy Motylków oprócz zajęć związanych z przygotowaniem upominku dla zaprzyjaźnionych strażaków uczestniczyły w grupowym quizie wiedzy strażackiej. Zadania zostały zamieszczone w LapBooku, który oprócz ważnych informacji dotyczących pracy strażaków zawierał zadania i zagadki dedykowane naszym małym strażakom.

Motylki rozwiązując je oprócz wiedzy teoretycznej mogły wykazać się także działaniami praktycznymi związanymi między innymi z wzywaniem i udzielaniem pierwszej pomocy.

W ostatniej części zajęć przedszkolaki przygotowały dla opiekuna drużyny Lucjana Lubaszki oraz wszystkich gogolińskich druhów z OSP Gogolin okolicznościową kartkę, którą przekażą strażakom w środę 05 maja podczas Przedszkolnej Strażackiej Spartakiady.