Światowy Dzień Wody stał się inspiracją do wielu aktywności prowadzonych w grupie „Biedronki”. Miał on na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Biedroneczki zobaczyły i poznały obieg wody w przyrodzie, brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych , plastycznych oraz badawczych. Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom prowadzone proste zajęcia badawcze: poznawały właściwości wody przez samodzielne doświadczenia, określały smak i kolor wody, farbowały wodę i mieszały kolory, zobaczyły jak powstaje deszcz i jaką siłę ma woda oraz wspólnie prowadziły obserwacje dotyczące objętości naczyń.
Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i sprawnościowych.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę „Strażnicy czystych rąk” do uzupełniania w domu.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, przyczyni się do świadomego i oszczędnego gospodarowania wodą.