Jednych z ciekawszych miejsc znajdujących się w obrębie naszej gminy jest zabytkowa kapliczka Matki Boskiej z bijącym w jej wnętrzu źródłem. Jak głosi legenda, tę słynącą z cudów kapliczkę wzniosła rodzina von Gaschin w 1801roku, jako wotum dziękczynne.

Dzieci grupy Motylków historię powstania wspomnianej kapliczki poznały przygotowując się do konkursu Śląskiego Berania.

Pandemia nie pozwoliła nam jednak odwiedzić wcześniej tego urokliwego i słynącego z ozdrowień miejsca. Nasze plany udało się zrealizować dopiero 12 maja. To właśnie tego dnia korzystając z pięknej i słonecznej pogody całą grupą udaliśmy się z wycieczką do gogolińskiej kapliczki na bagnach.

Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć to urokliwe miejsce, odpocząć w cieniu rosnących w jej pobliżu drzew, posilić się oraz obmyć w wodzie z bijącego w pobliżu kapliczki źródła.

Miłą niespodziankę sprawiła naszym dzieciom mama Marlenki, przygotowując pyszne i apetycznie wyglądające rogaliki.

Wszystkie dzieci powróciły do przedszkola w doskonałych nastrojach, wzbogacone o nowe doświadczenia.

Dziękujemy mamie Marlenki za dowiezienie podwieczorku przygotowanego przez nasze panie kucharki oraz przygotowanie smacznych rogalików.