Dnia 3 stycznia w grupie Motylków odbyła się pierwsza część zajęć Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej „Spójrz w niebo i zastanów się czym jest powietrze”.

Zajęcia przeprowadzone zostały metodą eksperymentalną. Miały na celu zapoznanie z właściwościami powietrza. Przedszkolaki wykorzystując ogólnodostępne przedmioty próbowały sobie odpowiedzieć na pytania: Dlaczego ciepłe powietrze idzie do góry? Jak zmierzyć czy ciepłe powietrze jest lżejsze od chłodnego? Co dzieje się z podgrzanym powietrzem? Co pcha samolot odrzutowy? Czy powietrze ma masę?

Przeprowadzone eksperymenty były wstępem do drugiej części zajęć, które podejmować będą tematykę związaną z powstawaniem, rozprzestrzenianiem i gaszeniem pożaru.

Tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw i aktywności z wykorzystaniem powietrza. Nasze Motylki wykonały żabkę ze słomką do ćwiczeń logopedycznych, szeleszczące kubeczki do zabaw ruchowych oraz tańczące balony do ćwiczeń doskonalących koordynację wzrokowo- ruchową.