W naszym przedszkolu dużą wagę przykładamy do zdrowego jedzenia, staramy się naszych podopiecznych zachęcać do jedzenia w różnoraki sposób. Najlepszą zachętą jest wspólne przygotowanie posiłku. Nasze „Biedroneczki” bardzo lubią zajęcia kulinarne i chętnie pomagają w różnych czynnościach.

Choć pizza kojarzy nam się zazwyczaj z niezdrowym jedzeniem, to jednak można przygotować ją na wiele sposobów. W grupie „Biedronki” uczciliśmy święto pizzy w sposób niekonwencjonalny i różnoraki. 9 lutego odbyły się zajęcia, które prowadzone były w dwóch językach - niemieckim i polskim. Najpierw dzieci przypomniały sobie nazwy warzyw i owoców w języku niemieckim, układając wszystko na wielkiej papierowej pizzy, potem wspólnie rysowały składniki. By na koniec przystąpić do zrobienia owocowej pizzy – smacznej i zdrowej. Najpierw przygotowaliśmy ciasto na „gofry- pizzę” - dzieci dzielnie pomagały odmierzać i mieszać składniki a jednocześnie poznawały je za pomocą różnych zmysłów. Gdy nasze pizzę się piekły - maluszki kroiły owoce, aby później samodzielnie udekorować swoją porcje pizzy ulubionymi składnikami. Wszystkim bardzo smakowały a, że zawierały dużo dobrych składników i dzieci jakby przy okazji zjadły wszystkie owoce to już inna sprawa.