Zajęcia zatytułowane „Wesołe Motylki wyruszają w kosmos” były jednymi z ostatnich zaplanowanych na to półrocze zajęć w ramach realizowanego w grupie projektu „ Poszukuję, zbieram, tworzę”. Projekt został oparty na metodzie Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”. To system form i metod realizujący założenia integracji sensorycznej, wspomagający proces uczenia się. Praca z wykorzystaniem metody polega na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, wykorzystujących naturalny ruch dziecka, który najczęściej przyjmuje charakter naprzemienny. Ruch wykonywany jest przy odpowiednio dobranej muzyce, wyznaczającej rytm i wyzwalającej naturalną potrzebę aktywności dziecka. Połączenie ruchu z poznawaniem nowego otoczenia, samego siebie, odbywa się poprzez zabawę o charakterze poznawczym. Podczas ruchu dzieci wykonują pewną czynność (np. rysują, malują, składają papier), która stanowi element zabawy i pozwala dziecku zdobywać nowe doświadczenia.

Dnia 10 stycznia na dzieci grupy Motylków czekała mała, ale bardzo interesująca niespodzianka. Do sali tej zawitał Kosmita, w którego wcieliła się jedna z koleżanek z grupy Alicja. Swoim strojem wzbudziła duże zainteresowanie i radość przedszkolaków oraz wywołała lawinę pytań związanych z Kosmosem. Motylki wykonując z przyniesionych kartonów rakietę wyruszyły w daleką podróż, podczas której poznawały poszczególne planety naszego Układu Słonecznego.

Zajęcia były okazją do wspaniałej, radosnej zabawy, w której każdy mógł zostać astronomem, astronautom lub Kosmitą.