„Wujek Franek, ciotka Laura,
zobaczyli dinozaura.
Jak podnieśli krzyk-
to dinozaur znikł”

Obchodzony 26 lutego Światowy Dzień Dinozaura był kolejną okazją do zorganizowania w piątek 24 lutego w grupie Biedronek zajęć programu „Karolinkowe wierszyki – psotniki” oraz poznania kolejnej rymowanki, tym razem związanej z dinozaurem. W tym dniu przedszkolaki odbyły swoją niezwykłą podróż po świecie zwierząt ery Mezozoiku. Dzięki przyniesionym na zajęcia zabawkom- dinozaurom, książkom, albumom oraz przygotowanym specjalnie na tę okazję zabawom Biedronki mogły lepiej poznać życie tych prehistorycznych gadów. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach edukacyjnych, poznały znaczenie słów: skamielina, paleontolog, wykonały także prace plastyczne, dzięki którym przeniosły się w odległy, dawny świt.