Dnia 7 marca odbyły się kolejne zajęcia projektu „W naszych emocjach jest wielka siła”. Tym razem dzieci grupy Motylków podczas zajęć zatytułowanych „Cały miesiąc z emocjami, rozwiń wiedzę razem z nami – emocje kontroluję więc dobrze się czuję „ wykorzystując wykonane do Kącika Emocji akcesoria oraz tematykę tygodnia związaną z kalendarzem pogody uczyły się rozpoznawać, nazywać i reagować na emocje, zwłaszcza te przykre i niemiłe.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się gniotki wykonane z rękawiczek i balonów wypełnione solą, kaszą, grochem i fasolą. Dzieci uczestniczyły w zabawach i zajęciach ruchowych z wykorzystaniem „wytupywacza złości” oraz termometru emocji. W końcowej części zajęć przedszkolaki grupy Motylków wykonały z wykorzystaniem papierowych talerzyków pracę plastyczną zatytułowaną „W marcu jak w garncu” – która poniekąd przypomina także nasze stany emocjonalne :).