Jak co roku dzieci z naszego przedszkola wspólnie ze swoimi paniami wyruszyły na wycieczkę tym razem odwiedziliśmy Funzeum – muzeum światła i koloru w Gliwicach.

Przed wyjazdem dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania autokarem i pełne zapału wyposażone w plecaki wyruszyły w podróż.

Muzeum światła i koloru zachwyciło wszystkich od samego wejścia. Dzieci wspólnie z przewodniczką wędrowały przez kolorowe sale pełne niespodzianek, poznawały barwy podstawowe oraz nauczyły się jak powstają barwy pochoden. Przedszkolaki były zachwycone otaczającymi je kolorami. Równie duże wrażenie zrobiły na dzieciach sale światła pełne kolorowych światel zmieniających swoje barwy pod wpływem np klaskania. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach w interaktywnej „Rysilandii”, gdzie pokolorowane przez nie dinozaury w magiczny sposób ożyły na ścianie. Po zwiedzeniu wszystkich sal nasze przedszkolaki wyśmienicie bawiły się w strefie zabawy, gdzie czekały na nie niezliczone atrakcje.

Pobyt w Funzeum pozwolił naszym milusińskim rozwinąc wyobrażnię, fantazję oraz uwolnić swoją kreatywność. Dzieci dały się ponieść magii kolorów i światła, bawiąc się przy tym świetnie, łącząc naukę z edukacją.

Biedronki

Motylki