Dzień 10 listopada wszystkim przedszkolakom od kilku lat kojarzy się z obchodami Dnia Jeża. Celem tego święta jest uświadomienie, jak ważną rolę w naszym ekosystemie odgrywa jeż i dlaczego należy do zwierząt chronionych. W poniedziałek przedszkolaki miały okazję, aby poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz stylu życia.

W trakcie zajęć nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych takich jak „Na dywanie siedzi jeż”, wiersza- rymowanki „Jeż”, prac plastycznych i zabaw matematycznych związanych z jeżem.

Każde dziecko wykonało także samodzielnie opaskę z emblematem jeża, którą mogło zabrać do domu.

Tego dnia mieliśmy także okazję do przeprowadzenia rozmów dotyczących przygotowania się ludzi i zwierząt do zimy. Miłą niespodziankę sprawiła nam babcia Alicji Botty, która wykonała na drutach przepiękne ubranka (czapki, szaliki) dla lalek.

Składam serdeczne podziękowania pani Kornelii Wesoły – babci Alicji za wykonanie przepięknych czapeczek, szalików dla lalek z naszego kącika lalek.