Miś pluszowy jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie XIX wieku nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim, radosnym i bezpiecznym czasem dzieciństwa.

W piątek, 24 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. W każdej z grup wychowawcy zorganizowali wiele zabaw z udziałem Bohatera Dnia.

W grupie Motylków wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, uczestniczyły w inscenizacji „Miś i jego przyjaciółki pszczółki”, zabawach logopedycznych z wykorzystaniem między innymi miodu i słomek oraz w wielu aktywnościach muzyczno- ruchowo - plastycznych.
Tego dnia gościem specjalnym była mama Oliwki i Martynki pani Sylwia, która przybyła do obu grup z misiem oraz koszykiem upominków od Drogerii dm w Gogolinie.Radość była ogromna, oprócz miłego spotkania, każde dziecko otrzymało upominek przygotowany przez sieć sklepu.

Po obiedzie na Motylki czekała kolejna niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku przygotowanego przez wychowawcę – „misiowego „torcika oraz „misiowej „galaretki.

Ostatnim elementem zajęć tego dnia było utworzenie kącika piękności dla przyniesionych przez dzieci misiów. Każdy przedszkolak mógł pięknie uczesać, umalować swoją przytulankę.
 Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu oraz radości, mamy nadzieję, że zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Składamy serdeczne podziękowania pani Sylwii Sasik za piękną inicjatywę związaną z uświetnieniem obchodów Dnia Pluszowego Misia, zorganizowanie i przygotowanie upominków dla przedszkola oraz dzieci od sklepu Drogeria dm w Gogolinie.