13 lutego w naszej grupie celebrowaliśmy kolejny nietypowy dzień – Dzień Pizzy.

Był on okazją do wielu zabaw. Najpierw nasze „Biedroneczki” zrobiły ogromną wspólną pizzę z wykorzystaniem zabawkowych składników – dzieci wymieniały co najbardziej im smakuje, czego nie lubią. Potem przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę, każdy swoją. Wielką frajdę sprawiły dzieciom już same przygotowania. Z uwagą śledziły czynności wykonywane przez Panie kucharki, które zaprezentowały w jaki sposób robi się ciasto drożdżowe. Potem gdy ciasto rosło dzieci kroiły składniki potrzebne do pizzy. Gdy już ciasto wyrosło każdy dostał kulkę tego ciasta, by uformować z niej swoją pizzę. Z ogromnym zaangażowaniem przedszkolaki wykonywały wszystkie czynności jak prawdziwi kucharze- smarowały sosem pomidorowym, nakładały ulubione składniki i posypywały je serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki temu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i najsmaczniejsza.