Przejście z przedszkola do szkoły jest dla dzieci i ich rodziców bardzo ważnym krokiem wiążącym się z wieloma obawami, wątpliwościami jak radością, ciekawością, ekscytacją przed tym co nowe i nieznane. To trudny i ważny moment w życiu każdego siedmiolatka jak i jego rodzica, wiążący się z przeorganizowaniem dotychczasowego życia, zamianą zabawy na obowiązki szkolne.

Nasza placówka od lat realizuje programy polegające na współpracy ze szkołami, które odpowiadając na nasze propozycje wspierają nas w kształtowaniu pozytywnego nastawiania przedszkolaków do przyszłych obowiązków szkolnych.

Realizowany w tym roku w grupie Motylków program zatytułowany „Witaj szkoło- tu też jest wesoło „jest uporządkowanym planem działań. W jego harmonogramie uwzględniono różnorodne formy zajęć i spotkań, które pozwolą dzieciom i ich rodzicom na lepsze poznanie środowiska szkolnego.

11 kwietnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych i niekonwencjonalnych zajęciach w pracowni chemicznej PSP nr 2 w Gogolinie. Zajęcia poprowadził pan Joachim Stiebler – nauczyciel chemii. Pan Joachim przeprowadził z pomocą swoich uczniów kilka ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Zaprezentował wykorzystywane podczas lekcji chemii akcesoria i preparaty, wyjaśnił także jak ważną rolę podczas przeprowadzanych badań ma dygestorium. Zwrócił też uwagę na ogromne znaczenie chemii jako nauki w naszym życiu.

Nasze Motylki z szerokootwartymi oczami przyglądały się prezentowanym eksperymentom.

Dziękujemy dyrektor PSP nr 2 w Gogolinie pani Renacie Kochanowskiej, nauczycielowi tej szkoły panu Joachimowi Stieblerowi oraz jego uczniom za przygotowanie ciekawej i zajmującej lekcji chemii. Prawie godzinne zajęcia były zapewne wspaniałym doświadczeniem dla naszych dzieci.