W środę 10 kwietnia 2024 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”.

W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 50 uczestników! Poziom przygotowanych tekstów gawędziarskich i scenek rodzajowych był bardzo wysoki.

Na scenie prezentowały się dzieci i młodzież z gogolińskich szkół i przedszkoli.

Nasze przedszkole od kilku lat uczestniczy w gminnych i wojewódzkich konkursach Śląskiego Berania. Przygotowywane przez nas scenki rodzajowe urzekają członków jury piękną grą aktorską, a zwłaszcza umiejętnościami w posługiwaniu się gwarą śląską.

W tym roku dzieci naszego przedszkola przygotowały inscenizację zatytułowaną „Wyprawa na pozimki – Biołoł Dama z Zakrzowskiej Szpicy”.

Nasze przedszkolaki z gr. Motylków jak zawsze brawurowo i przepięknie odegrały swoje rolę, prezentując swoje umiejętnościami aktorskie i wokalne.

Cieszymy się, że już niebawem będziemy mogli reprezentować Gminę Gogolin na XXX Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” w Izbicku.

Dziękujemy i gratulujemy naszej wspaniałej „ekipie” w składzie: Zofia Biela, Nela Strużyna, Marta Botta, Alicja Botta, Iwona Wojtuś, Maja Praszmo, Wojciech Koteluk, Igor Zdeb, Bruno Lepich, Michał Szczepanik, Lilianna Wojtala za wspaniałą grę oraz troskę o kultywowanie gwary śląskiej.