Światowy Dzień Uśmiechu i Muzyki stał się okazją do zorganizowania kolejnych zajęć obchodów dni nietypowych w grupie Biedronek, które równocześnie zainspirowały do rozmów i zabaw związanych z emocjami.

Zajęcia rozpoczęliśmy od skonstruowania mapy myśli dotyczącej uśmiechu i złości.

Przedszkolaki na przygotowanych kartach wspólnie z wychowawcą zapisywały wyrazy kojarzące się z uśmiechem i złością. Próbowały określić, gdzie w ich ciele zamieszkuje złość - efekty zaskoczyły niejednego uczestnika.

Zajęcia o emocjach okazały się doskonałym wstępem do przejścia do tematyki związanej z muzyką, podczas których Biedronki poznały podstawowe pojęcia funkcjonujące w muzyce tj.: pięciolinia, nuta, klucz wiolinowy. Dowiedziały się także, że cisza w zapisie nutowym zwana pauzą jest również częścią muzyki. Nasze przedszkolaki z pomocą wychowawcy skonstruowały proste instrumenty muzyczne: bębenek z wiaderka, fletnię ze słomek oraz grzechotki z butelek. Biedronki wyposażone w powyższe akcesoria uczestniczyły tego dnia w wielu zabawach słuchowych i muzyczno- tanecznych, które z całą pewnością wpłynęły na ich lepsze samopoczucie.