W związku ze zbliżającym się świętem zmarłych oraz realizacją międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, skierowanej również dla przedszkoli. Celem jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. W dniu 27 października 2021 r. dzieci z grupy „Motylki” odwiedziły lokalne miejsca pamięci. Przedszkolacy zapaliły znicze i uprzątnęły pomniki. Wizyta na cmentarzu, palące się znicze, pogadanki były niezwykle cenną lekcją patriotyzmu dla naszych przedszkolaków.