Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wydarzenia była w 2004roku organizacja CPLOL zrzeszająca logopedów i terapeutów językowych z całej Europy. Celem dnia jest zwrócenie uwagi zwłaszcza rodziców na problemy związana z komunikacją.

Logopedia jest nauką interdyscyplinarną, jej wieloaspektowość przejawia się w wielu obszarach jej praktycznego działania.

Dnia 03 marca w grupie Biedronek odbyły się zajęcia logopedyczne, podczas których dzieci oprócz dobrej zabawy mogły doskonalić swoje umiejętności związane z wymową, spostrzegawczością wzrokową, słuchową i ruchową. Przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach logarytmicznych oraz on-line z udziałem autorki bloga Jazzowanki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także kim jest logopeda i na czym polega jego praca.

Gizela S