Czym zadziwić przedszkolaka? Chyba najlepiej własnoręcznie wykonanym działaniem z efektem „Łał”. Podczas ostatnich w tym roku szkolnym, zajęć w naszej „Małej fabryce eksperymentów”, dzieci miały możliwość poznania zmieniających się z chwili na chwilę właściwości połączonych ze sobą składników.

Niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się „Slime” – chętnie bawią się nimi i wymieniają informacjami na ich temat. Idąc naprzeciw zainteresowaniom dzieci nasze „Motylki” tym razem wykonywały własne „slime”. Zabawa w robienie mas plastycznych to doskonałe ćwiczenie sensoryczne oraz rozwijające sprawność dłoni i palców. To także zajęcia rozbudzające ciekawość dzieci – co się stanie, gdy...

Nasze „Motylki” najpierw jednak dowiedziały się jak stworzyć z niewielu składników masę, która świetnie nadaje się do różnych zabaw. Potem każdy mógł zrobić własną masę – wygrały „Slime”, które również można zrobić z wykorzystaniem różnych składników. Dzieci więc same decydowały o ich składzie ale dodatkiem do każdego był oczywiście brokat w różnych kolorach. Mieszały i ubijały wszystko bardzo starannie – a zwieńczeniem pracy i doskonałej zabawy były udane „Slimy”-co można zobaczyć w naszej galerii zdjęć (szkoda tylko że nie można na nich zobaczyć emocji jakie towarzyszyły dzieciom).